MV Spordiklubi jõusaal lõpetab tegevuse. Riia 136a ruumides pakub edaspidi jõusaali ligipääsu SK JÕUSPORT

Infrapunasauna kasulikkus ja kasutamine

Kas oled huvitatud organismi puhastamisest, lõõgastumisest ja paranenud vereringest? Kas oled otsinud viisi, kuidas kaloreid põletada ilma valutavatele liigestele ja lihastele survet avaldamata? Kui jah, võib infrapunasaun olla sinu optimaalse tervise saavutamiseks puuduv lüli.

Nagu sa tead, on higistamine suurepärane võimalus kalorite põletamiseks ja keha vabanemiseks soovimatutest toksiinidest. Kuid kuidas saavutada higistamine siis, kui oled vigastatud või ei saa trenni teha? Lahenduseks on infrapunasaun. Infrapunasaun aitab sinu kehal vabastada mitmeid toksiine, sealhulgas raskmetalle, nagu elavhõbe ja plii, ning keskkonnakemikaale. Infrapunasaun aitab sul saavutada ka ideaalse kehakaalu, lõõgastuda, leevendada soovimatuid valusid, suurendada vereringet ja puhastada nahka.

Infrapunasauna kasulikkus

1. Organismi puhastamine

Higistamine on keha üks loomulikumaid viise toksiinide kõrvaldamiseks, mistõttu on see organismi puhastamise ülioluline osa. Võrreldes traditsiooniliste Soome saunadega võimaldab infrapunasaun kõrvaldada umbes 7 korda rohkem toksiine.

2. Lõõgastus

Infrapunasaun soodustab lõõgastumist, aidates tasakaalustada keha kortisooli, sinu keha esmase stressihormooni taset. Sauna tekitatav soojus aitab ka lihaseid lõdvestada ja leevendada pingeid kogu kehas, võimaldades sul lõõgastuda ja stressist vabaneda.

3. Valu leevendamine

Kui sul on lihasvalu või liigesevalu, võivad infrapunasauna seanss leevendada seda põletikuvormi, suurendades vereringet ja lõdvestades lihaseid.

4. Kaalulangus

Infrapunasauna tekitatud soojus põhjustab sinu keha sisetemperatuuri tõusu, mis võib viia ka südame löögisageduse suurenemiseni – sama südame löögisageduse tõusuna, mida koged trenni tehes. Kui sinu keha peab sisetemperatuuri langetamiseks või pulsi kiirenemisega sammu pidamiseks rohkem vaeva nägema, põletab sinu keha rohkem kaloreid, mille tulemuseks on kehakaalu langus. Ameerika meditsiiniliidu ajakirjas jõuti järeldusele, et 30-minutiline infrapunasauna seanss võib põletada umbes 600 kalorit.

5. Parem verering

Kuna infrapunasaunade soojus suurendab sinu kehatemperatuuri, suureneb koos sellega ka sinu vereringe. Järjepidevad infrapunasauna seansid võivad stimuleerida verevoolu, parandada lihaste taastumist ning vähendada valu ja põletikku pärast intensiivset treeningut.

6. Naha puhastamine

Infrapunasauna tehnoloogia võib aidata sinu nahka puhastada, eemaldades toksiinid pooridest ja suurendades vereringet, mille tulemuseks on nahk selgem, pehmem ja tervem.

Infrapunasaun

Infrapunasaun

Kuidas infrapunasauna kasutada?

Paljud inimesed teevad infrapunasauna protseduure terviseklubis, spaas või arstikabinetis, teised ostavad ja ehitavad selle oma koju. Kui otsustad proovida infrapunasauna, on oluline teada, et sellega ei kaasne universaalseid juhiseid. On juhiseid, mida saad järgida, kuid lõppkokkuvõttes on see, kuidas infrapunasauna kasutada otsustad, sinu enda teha. Kuid siin on mõned näpunäited alustamiseks.

1.     Joo vett

Enne infrapunasauna minekut veendu, et oled hüdreeritud. Enne seanssi joo klaas vett. Hea mõte on ka infrapunasauna kaasa võtta vett, eriti kui oled tundlik suurema kuumuse suhtes.

2.     Vali sobiv temperatuur.

Infrapunasauna keskmine temperatuur jääb vahemikku 40-60˚C. Nii öelda algajad alustavad alumisest otsast ja kogenumad kasutajad kõrgemast otsast. Kui see on sinu esimene kord, alusta 40˚C-ga. Võiksid jääda mõneks seansiks sellel temperatuuril. Igal seansil saad alati temperatuuri tõsta, kuni jõuad 60˚C-ni.

Seansi kestus

Esmakordse kasutajana alusta 10–15 minutiga. Igale seansile saad lisada aega, kuni jõuad soovitatud ajani 20–30 minutit. Saunadel on taimer, nii et määra see aeg kindlasti.

Riietus

See, kuidas riietud, on sinu valik. Mõned inimesed kannavad ujumisriideid, teised eelistavad minna alasti.

Mida saunas teha?

Lõõgastu, loe, mõtiskle või kuula muusikat. Lihtsalt naudi!

Pärast infrapunasauna seansi lõppu

Kui sinu seanss on lõppenud on soovitav aeg maha võtta ja lasta kehal jahtuda. Kui see on jahtunud, võta julgelt dušši või mine vanni. Ja veendu, et jood palju vett.

Seansside arv nädalas

Enamik infrapunasauna protseduure pakkuvaid asutusi soovitab sauna kasutada kolm kuni neli päeva nädalas. Kuid kuula oma keha. Piisab ka vaid paarist korrast nädalas.

 

Mida peaksid teadma enne infrapunasauna minekut?

  • Infrapunasauna ei soovitata kasutada, kui oled alkoholi tarvitanud.
  • Kui tunned end halvasti või sul on palavik, on parem oodata sauna kasutamisega seni kuni enesetunne paraneb.
  • Infrapunasauna kasutamine põhjustab palju higistamist, mistõttu võid püsti tõustes tunda peapööritust. Sel juhul tõuse saunast lahkudes aeglaselt ja istu maha. Joo kohe pärast seansi lõppu vett ja oota kuni keha taastub.
  • Äärmuslikel juhtudel võib mõnel inimesel esineda ülekuumenemist (kuumarabandus ja kurnatus) või dehüdratsiooni.
  • Kui sul on terviseseisundeid, nagu kõrge vererõhk, südameprobleemid või oled rase, pea nõu oma arstiga. Kuigi üldiselt on infrapunasaunad üsna ohutud, ei soovi sa oma tervise ja ohutuse osas riskida.

Broneeri oma infrapunasauna aeg juba täna siin!