Oleme avatud:  E-N 08.00-22.00 | R 08.00-21.30 | L 10.00-16.00| P 15.00-20.30

Kuidas alustada jõutreeningutega?

Kui oled jõutreeningus algaja, siis oled jõudnud õigesse kohta ja loe kindlasti edasi!

Jõutreeninguid ei ole juba ammu enam pelgalt “täis pumbatud” meeste pärusmaa. Ka üha rohkem naisi arvestab jõupõhised treeningud oma treeningnädalasse ja seda õigustatult. Naistel on vähem lihasmassi kui meestel, kuna nende testosterooni tase pole nii kõrge. Kuid raskuste tõstmine võib anda testosterooni tasemele loomuliku tõuke. Sellest ei piisa muidugi tohutu lihasmassi kasvatamiseks, kuid väikest T-taseme tõusu on seostatud lihaste kasvu, suurema energia ja seksuaalse soovi kasvamisega. Kõlab hästi?!

Kuna alustada jõutreeningutega?

Kahekümnendate eluaastate lõpus hakkame me oma loomulikku lihasmassi kaotama, nii et selle kaotuse leevendamiseks on hea mõte jõutreeningutega alustada juba varakult kahekümnendates. Kuid kui sul on aastaid juba praegu rohkem kogunenud, ei tasu meelt heita, võid jõutreeningutest tulemusi saada igas vanuses.

Jõutreeningu kasulikkus

Jõutreening ei aita sul ainult tugevaks saada ja end tugevana tunda (see on oluline, kui jõuame hilisematesse aastatesse). See on ka hea südame tervisele, võib alandada kolesterooli taset, aitab kaasa heale kehahoiakul ja hoiab ainevahetust korras, sest lihased põletavad rohkem kaloreid kui rasva.

Põletad rohkem rasva

Lihas on metaboolselt aktiivsem kui rasv, nii et mida rohkem sul lihast on, seda rohkem kaloreid kulutad kogu päeva ja ka puhkeolekus.

Väldid vigastusi

Tugevad lihased tähendavad, et sul on ka tugevad ja toestatud luud ning sidekude. Kõik see aitab kaasa kehale, mis talub rohkem stressi kui nende inimeste keha, kes jõuharjutusi ei tee.

Jää nooreks ning terveks

Uuringud näitavad, et jõutreening võib parandada südame ja luude tervist, vähendada vererõhku, alandada kolesterooli, suurendada luutihedust, vähendada alaseljavalusid, parandada und ja leevendada artriidi ja fibromüalgia sümptomeid.

Jõutreening parandab meeleolu

Uuringud on leidnud, et jõutreening võib ärevuse vähendamiseks ja isegi depressiooniga võitlemiseks vabastada head enesetunnet ja õnnehormooni.

Kasvata enesekindlust

Alati, kui midagi omandad või saavutad (kasvõi lisaraskuse lisamine treeningseadmele), kasvab sinu enesekindlus.

Alusta kergemate raskustega

Alusta kergemate raskustega

5 nõuannet jõutreeninguga alustajale

  1. Hinga sügavalt sisse ja kõnni jõusaalis ringi uhkusega. Oled siia tulnud, sest oled suuteline trenni tegema. Pea meeles, et enamik jõutreeningutega alustavaid inimesi jõusaalis tunnevad end arglikult nagu sina või on nad liiga keskendunud sellele, mida nad teevad, et isegi märgata, mida sa teed!
  2. Kergete raskustega alustamine on okei. Eriti kui sa ei tunne veel oma keha nii hästi, et teaksid tema piire. Vali kerge raskus, proovi mõnda kordust ja vajadusel reguleeri kergemaks / raskemaks.
  3. Hea mõte on pidada treeningpäevikut. See võib olla sinu telefonis või mõnes terviserakenduses. Jälgi mitu kordust, seeriat ja millist kaalu sa iga harjutuse jaoks kasutasid ja mis tunne oli. Uuesti jõusaali jõudes heida pilk eelmisel korral tehtule ja vaata, kas saad sel korral kasutada veidi suuremaid raskuseid.
  4. Jõutreening pole lihtne mäng. Jõu arendamiseks on vaja järjepidevust ja mitmekülgsust. Kuid siiski esimesi tulemusi võid märkama hakata juba paari nädala möödudes.
  5. Hoia treeningud lihtsad. Sa ei pea kasutama kõiki jõusaalis olevaid seadmeid. Hea mõte on kasutada klassikalisi liitharjutusi, mis haaravad töösse korraga mitmeid erinevaid lihaseid – kükid, surumised, tõmbed. Küsi saalis olevalt treenerilt või mõnelt vilunud treenijalt kindlasti julgelt nõu!
Leia sobivad raskused

Leia sobivad raskused

Jõusaali treeningu varustus

Jõutreeningu osas ei vaja sa tõesti palju uhkeid riidekomplekte. Peamine oleks hankida endale hea paar kindaid, mis sinu peopesi hoiaksid. Kui sul on plaan hakata raskemaid raskuseid tõmbama, on hea mõte soetada ka seljavöö, mis hoiab sinu keskosa tugevana. Ka mugavad sisejalatsid on siin omal kohal.

Kui palju kordusi ma peaksin jõutreeningus tegema?

Jõu suurendamiseks peaksime töötama madalamas kordusvahemikus (alla 12 korra), sest just siin on sinu keha lihaskiudude värbamisel kõige tõhusam.

Nii öelda tugevus on üles ehitatud uue stiimuli loomisele lihastele, mis peavad rakendatud jõu neutraliseerimiseks kohanema ja tugevnema. Alustada võib ka lihtsalt oma keharaskuse kasutamisega. Kui see muutub lihtsaks, on aeg jõudu / stiimulit suurendada raskuste abil. Seda nimetatakse ka vastupanuvõimeks.

 

Liiga sageli jätavad inimesed jõutreeningu ära ja keskenduvad kardiole. Eriti naised, kellest mõned võivad muretseda suurte lihaste saamise pärast. Jõutreeningu tohutu kasu tervisele on selge. Seega lisa kindlasti ka sina oma treeningrutiini korrapärane jõutreening.

Kui sa tunned end alguses ebakindlalt, pöördu kindlasti meie treenerite poole, kes hea meelega teevad koos sinuga jõuseadmete tutvustuse.