MV Spordiklubi jõusaal lõpetab tegevuse. Riia 136a ruumides pakub edaspidi jõusaali ligipääsu SK JÕUSPORT

Rühmatreeningud

Meie tunniplaanist leiad mitmeid erinevaid tunde, me julgustame Sind proovima neid kõiki.

JUMPING

JUMPING  treeningut  viiakse läbi spetsiaalselt välja töötatud  Jumping® PROFI batuutidel. Jumping sai teoks ideest arendada välja treeningprogramm, mis aitaks tugevdada keha ning oleks ühtlasi ka lõbus. Jumping® on kombinatsioon aeglastest ja kiiretest hüpetest, traditsiooniliste aeroobika sammude variatsioonidest, dünaamilisest kiirus- ning jõuspordielementidest. Harjutuste mitmekesisus tagab selle, et tugevdatakse kogu keha. Jumpingu efektiivsus on tingitud pidevatest gravitatsioonilistest muutustest, mis hõlmavad enam kui 400 lihase pingutust ja lõdvestust samal ajal. Seda on rohkem kui mistahes muu vastupidavusspordiala puhul. Jumping treeningutele on vajalik eelregistreerimine.

BODY KST

BODY KST on lihastreeningule suunatud tund, kus treenitakse peamiselt selja-, kõhu-, ja tuharalihaseid, haarates mõningal määral kaasa ka teisi lihasgruppe. Tund algab lühikese soojendusega. Lihastreeningu kestvuseks on ca 35 minutit, misjärel keskendutakse 10-minutilisele venitusharjutusete osale.

PÕLETA JA VORMI

PÕLETA JA VORMI on mõõduka tempoga treeningtund, mille jooksul põletatakse organismi ladestunud rasvasid lihastöö “kütusena”. Tund algab (10 min.) soojendusega, kus tehakse lihtsatest aeroobika põhisammudest kava. Järgnevalt hakatakse lisama kehale koormust, võttes kasutusele erinevaid abivahendeid: hantlid, stepipingid, Fit-pallid, kettad, mis omakorda tugevdavad tasakaalustatult kõiki lihasgruppe. Treeningtund parandab treenija üldist koordinatsiooni ja lihasvastupidavust. Igas tunnis tehakse ka lihastööd mati peal. Liigutuste tempo on rahulik, mis võimaldab harjutusi sooritada õige tehnikaga. Seetõttu on treening sobiv kõigile – nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Tund lõppeb venitusharjutustega.

BRAZIL BUTT LIFT

Jalgade ja tuharalihaste treenimisele keskendunud treening, mille eesmärgiks on heas vormis alakehalihased. Eeskujuks on ennekõike võetud Brasiilia naistele omapärast kehakuju, millest tuleneb ka treeningu lahe nimi. Tunni lõpetame kõhulihastega. Tunnis võidakse kasutada lisavahenditena hantleid, kettaid ning kummipaelu.

KANGITRENN

KANGITRENN  on  tõhusale ja mitmekülgsele lihastööle suunatud treening. Tund algab lühikese soojendusega (5-6 min). Liikumine on kohapeal ja minimaalne. Treeningtunnis kasutame põhivahenditena kangi, hantleid, kettaid ja stepikasti. Treenime mitmekülgselt erinevaid keha lihasgruppe. Iga lihasgrupi treenimise vahel on väike paus, et saaks vahetada kangil olevat raskust vastavalt oma soovile. Rahulik tunni tempo aitab kontrollida harjutuste õigesti sooritamist. Igas treeningtunnis muudame mõningaid harjutusi. Kangitrenn tund sobib kõigile, kes tahavad  põletada rasvasid madalal pulsisagedusel, anda oma kehale tõhus  koormus, parandada ja tugevdada oma  lihaste vastupidavust. Tund lõppeb venitusharjutustega.

POWER TRAINING

55-minutiline treening spetsiaalsete rihmade abil, millega sooritatakse funktsionaalseid (ühe harjutusega kaasatakse mitu lihasgruppi) harjutusi jõu, paindlikkuse, tasakaalu ja liikuvuse parandamiseks. Power Training tunnis selgitab treener treeningu põhialuseid ning pöörab erilist tähelepanu harjutuste tehniliselt õigele sooritusele, seetõttu on ka treeningu üldine intensiivsus mõõdukas.

BODY FLOW

Body Flow ühendab endas keharaskustega tehtavad jõuharjutused, mõtestatud liikumise ja hingamise ning põhjaliku venituse. Tunnis treenitakse kõiki lihasgruppe läbi mitmekülgsete harjutuste, mis sooritatakse hingamise ja pingutuse-lõdvestuse rütmis. Body Flow suurendab lihaste jõudu ja treenib ka süvalihaseid, parandab vastupidavust ja keskendumisvõimet ning õpetab teadlikku hingamist. Tund toimub matil ja paljajalu.

YOGA FLOW

Yoga flow ehk Vinyasa jooga on ühtlane, hingamise tempos liikumine poosist poosi. Tund sisaldab elemente nii meditatsioonist kui erinevatest hingamistehnikatest, kuid eelkõige keskendub asanadele ehk joogapoosidele ning on oma olemuselt pigem jõuline ja väljakutsuv. Jooga regulaarne praktiseerimine parandab keskendumisvõimet, õpetab korrektselt hingama, kasvatab lihastoonust ning aitab tasakaalu ja painduvusega. Tund sobib nii algajatele kui edasijõudnutele.

HIINA TERVISEVÕIMLEMINE

Hiina tervisevõimlemise tunnis mõjutatakse erinevate tehnikatega Hiina meditsiini alustalaks olevaid punkte ja meridiaane. Antakse näpunäiteid, kuidas märgata kehas tekkinud ebamugavustunnet või pinget ja ise leevendada oma terviseprobleeme, et vältida haiguse väljakujunemist ja säilitada tervis.  Treeningu kestus on 50 minutit. Treeneriks füsioterapeut Sirje Penjam.

STEPFIT

STEPFIT on tund, mis algab 5-minutilise soojendusega. Sellele järgneb treeningu põhiosa, mille käigus õpitakse selgeks liikumiskombinatsioon. Kasutatakse stepiaeroobika põhisamme ning muudetakse neid vajadusel põnevamaks. Tunni lõpuosas treenitakse suuremaid lihasgruppe (5-10 min) ning sellele järgnevad lõdvestused ja venitused. Treening sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele, kuna kombinatsiooni raskusastet saab inimene ise valida.

(Hetkel ei toimu)

ZUMBA

ZUMBA  on Ladina-Ameerika tantsudest inspireeritud fitness-treening. See on lõbus, kaasakiskuv ning tõhus, kuid lihtsa koreograafiaga tantsuline tund, kust ei puudu ka lihasharjutused. Zumbas treenid märkamatult kogu oma keha, nautides samal ajal head muusikat ja mõnusalt lihtsaid tantsusamme. Tunnis osalemiseks pole vaja eelnevat tantsukogemust. Võta kaasa hea tuju ja tule tantsi koos meiega:).

(Hetkel ei toimu)

FITBALL

FITBALL on mõõduka tempoga funktsionaalne lihasvastupidavustreening spetsiaalse suure palliga, mille põhieesmärk on tugevdada kere korsetilihaseid ja arendada tasakaalu. Tund algab lühikese soojendusega, järgneb trenni põhiosa palliga, kus haaratakse töösse kõik suuremad lihasgrupid ning ka väiksemad keha stabilisaatorlihased. Treening sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

(Hetkel ei toimu)

SELJATREENING

Iga päev veedame pikki tunde istudes, järjest vähem leiame aga aega lülisamba liigutamiseks, mille tagajärjeks on muutused rühis ja/või seljavalud. Seljatreeningu eesmärgiks on kõike seda parandada. Treeningus tehakse palju lülisamba liikuvusharjutusi. Lisaks treenime kerelihaseid (k.a süvalihaseid), et kõik lülisammast ümbritsevad lihased oleksid tugevad ning jõuaksid meie elutempole vastu pidada. Kõiki harjutusi sooritatakse omas tempos ja paljude harjutuste puhul näitab treener ette nii kergema kui ka raskema variandi. Treening sobib nii meestele kui ka naistele, nii algajatele kui ka edasijõudnutele, nii rühihäiretega inimestele kui ka sportlastele vigastusi ennetavaks treeninguks. Treeningut on sobilik teha sokkides. Enamasti kasutatakse tunnis tempokat pop-muusikat. NB! Värske seljatraumaga ning valuvaigisti mõju all palume treeningusse mitte tulla.

(Hetkel ei toimu)

BASIC MUSCLE

Tänapäeval on valikutes kümneid erinevaid treeningmeetodeid. “Basic Musle” tund on suunatud maksimaalse lihaskasvule. Nii öelda vanakooli trenn. Puhas raud ja maksimaalne lihase “pump”- (veri jookseb lihasesse). Muidugi kaasneb lihassuurusega ka üldine vastupidavus, lihasjõud, kiireneb ainevahetus ja tõuseb enesekindlus. Treeningus saavad koormust kõik lihased alates trapetsist, lõpetades säärelihastega. “Basic Muscle” võib tunduda lihtsa ja loogilise treeningtunnina, aga seda ta kindlasti pole. Selles peitubki trenni võlu. No pain – no Gain.

(Hetkel ei toimu)

 

BEAT THE TIME/ HIIT Ringtreening

Kiire ja efektiivne treening kaalu kontrolli alla saamiseks. Tegemist on kõrge intensiivsusega intervalltreeninguga. Tunni eesmärgiks on pidada kauem vastu, kui aeg, mis iga ettenähtud harjutusega jooksma pannakse. Läbi käiakse kõik lihasgrupid. Treeningul on ka üks spetsiaalne challenge lugu, millega saad testida oma keha arengut.

(Hetkel ei toimu)

RINGTREENING JÕUSAALIS

Ringtreening sobib nii meestele, kui naistele ning on suurepärane võimalus tutvuda jõusaaliseadmetega.

Treeningus arendad lisaks lihasvastupidavusele ka tasakaalu, koordinatsiooni, liikuvust ja aeroobset võimekust, sooritad erinevaid hüppeharjutusi ja parandad kerelihase vormi. Trenn algab kerge soojendusega. Harjutused on jõusaalis paigutatud jaamadesse ning igas jaamas sooritatakse harjutust teatud aeg. Treeneri märguande peale liigutakse järgmisse jaama. Ringtreening sobib kõigile, kellele sammukombinatsioonid ei istu või kes soovivad harjutusi omas tempos sooritada, ent siiski koos teistega trenni teha. Samuti saab ringtreeningus kasutada kergemaid variante erinevate vigastuste või probleemide korral. Igal harjutusel on alternatiivid.

(Hetkel ei toimu)